Jak fungují hromadné slevy?

Hromadné nabídky na slevových portálech jsou už nepostradatelnou součástí českého internetu, ale jak vlastně slevy fungují? Proč někdo dává něco s i více než 50% slevou a jak můžeme takových slev využívat k našemu prospěchu?

Princip hromadného nakupování spočívá jednak ve využívání množstevních slev u prodejců a výrobců, druhak také v konkrétních výhodných nabídkách, které přímo charakter množstevní slevy nemají – vždy je však u slevy uveden minimální počet voucherů, které se musejí prodat, aby byla sleva aktivovaná. Ostatní nakupující ale nemusíte vůbec řešit, objednané služby a zboží jsou jen vaše.

Dnes jsou slevy nabízeny v takovém množství, že většina portálů s nimi přichází každý den. Zákazník má tak jedinečnou možnost si vybírat z desítek nabídek a to hlavně skrze agregátory jako je Mydeals.cz. Ty shromažďují a zveřejňují hromadné slevy z více slevových portálů najednou, aby lidé nemuseli skákat ze stránky na stránku, ze slevy na slevu. Díky agregátorům se tak slevy mezi sebou mnohem snadněji porovnávají, neopomeňme ani fakt, že jde o dobrý způsob vytváření konkurenčního tlaku, který může už tak výhodné nabídky ještě zlevnit.

Od voucherů ke zboží a službám

Prakticky to funguje tak, že si vyberete slevu a koupíte si ji přímo u slevového portálu. Ten vám pošle voucher, který uplatníte přímo u prodejce/poskytovatele služby. Pozornost věnujte platnosti voucheru, aby se vám nestalo, že nestihnete využít voucher – ten pak ve většině případů propadá. Refundace voucherů není v takovém případě pravidlem.

Voucher vám přijde po zaplacení na mail – pokud se tak ani v portálem deklarované době neděje, zkontrolujte si složku se spamem, případně kontaktujte slevový server s dotazem, kde se stala chyba. Samotný voucher pak uplatňujete u toho, kdo slevu skrze server nabízí – hotel u víkendu pro dva, cestovní kancelář u zájezdu k moři, prodejce vína a podobně. Podmínky pro uplatnění voucheru jsou uvedeny u konkrétní slevy, takže vždy víte, na koho se s voucherem obrátit.

Jak koupit a uplatnit slevu?

  • Vyberte si z nabídky slevových portálů, nejjednodušší je to v agregátorech slev, třeba přímo Mydeals.cz.
  • Kupte si voucher a zaplaťte ho – nejčastější varianty platby jsou kartou online, nebo bankovním převodem (nezapomeňte vyplnit variabilní symbol).
  • Po zaplacení vám přijde na mail voucher, který uplatněte, nebo vytiskněte a uplatněte podle podmínek konkrétní slevy.
Publikováno: 21.10.2014   |   Zobrazeno: 738x
Nejoblíbenější