Vánoce 2014 – hity mezi dárky pro děti

Vymýšlení dárků pro děti každoročně usnadňují dvě věci – dopisy Ježíškovy a trendy. V podstatě se můžete spolehnout na to, že každý rok bude každý dítě chtít jeden konkrétní a totožný dárek. A pokud ani neví, že ho chce, zjistí to hned po Vánocích, kdy se s tímhle dárkem vytasí polovina třídy, potažmo celé školy. Rok 2014 není výjimkou, takže co letí letos?

Zázračný tekutý písek

Jednoznačně největší hit letošních Vánoc je tekutý písek, o kterém už jsme se tu jednou rozepsali. Jde o opravdový písek, který je doplněn pojivem, které dotváří jeho unikátní vlastnosti. Jde o perfektní hračku na pomezí písku a modelíny, která je navíc zcela hygienicky nezávadná a snadno se uklízí (částečky písku se lepí jen jedna na druhou, nepřilnou k jinému povrchu). Děti tekutý písek milují a podlehl mu už i nejen rodič.

Tablety

Univerzální hračka pro menší i větší děti, dospívající i dospělé. Tablety mají díky kreativitě vývojářů softwaru neomezené možnosti jak zabavit. Děti tablety milují, protože jsou mnohem interaktivnější než běžné hračky. Na tabletech se dá hrát, učit se, pouštět si písničky… Díky modernímu příslušenství, jako je například Osmo, se navíc tablety stále více napojují i na reálný svět, čímž dále provokují dětskou kreativitu. Tablety mají jako hračka neuvěřitelný potenciál děti přesunout od konzumace obsahu (televize) k jeho tvorbě!

Čtečky a knížky

Čtení je v kurzu, za což do určité míry mohou i filmy točené podle oblíbených knižních hitů. Zmínit můžeme třeba Harryho Pottera, nebo z bližší minulosti Honger Games, Twilight a podobné příběhy, které jsou u dětí velmi populární. Každopádně se ale děti ke čtení vrací, čehož můžete využít i vy. Koupením knihy, nebo elektronické čtečky dnes urazíte málokteré dítě. Starším dětem už můžeme doporučit čtečky, mladším spíše knížky, samozřejmě zvolené podle věku a zájmů dítěte.

3D pero

A zase něco pro rozvoj kreativity. 3D pero je podobné 3D tiskárnám – tekutým plastem si můžete „nakreslit“ jakýkoliv objekt, který rychle ztuhne a pak drží tvar. Náplně se vyrábějí v mnoha barvách a možností použití je snad nekonečné množství. Ostatně podívejte se na video, které vám o 3D peru prozradí víc než tisíc slov.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 3.12.2014   |   Zobrazeno: 2413x
Nejoblíbenější